نقد و بررسی بازی WRC 10

نقد و بررسی بازی WRC 10

قطعا محبوب ترین سبک گیم در بین تمام بازی های ویدیویی بازی های ریسینگ هستند. سازندگان و ارائه دهندگان بازی های ویدیویی، هر چند سال در کنار بازی ایی با سبک ریسینگ، یک شبی ساز رانندگی نیز ارائه می دهند. با شروع یک سال جدید، یک بازی جدید نیز از سری بازی های WRC ارائه می شود. این عرضه توسط دو شرکت ( KT Racing و Kylotonn ) و در سبک شبیه ساز ارائه شده است. سازنده های این سری بازی ها برای موفقیت مسیر پر فراز و نشیبی را طی می کنند. در این مقاله قصد داریم همراه شما به نقد و بررسی بازی WRC 10 بپردازیم.

تصویر بازی WRC 10 شماره 01

معرفی , نقد و بررسی بازی WRC 10

همانطور که می دانید گیم پلی یکی از مهم ترین فاکتور های شبیه سازی بازی رانندگی و مسابقات محسوب می شود. در این بخش می خواهیم مکانیسم های رانندگی و بخش طراحی ماشین های بازی Wrc 10 را بررسی کنیم. معمولا ماشین ها در بازی های شبیه سازی باید طوری طراحی شده باشد که وزن و سنگینی ماشین را به خوبی احساس کنید و تمام اتفاقاتی از جمله (ترمز های ناگهانی، پیچیدن در سر پیچ های مسیر، گاز دادن و سرعت و …) که در طول مسیر با آنها رو به رو می شوید، باید کاملا واقع گرایانه قابل مشاهده باشد. طراحی این بخش ها بسیار مهم هستند و باید دقت و زمان زیادی برای آنها صرف کرد در غیر این صورت آن ارائه یک شبیه ساز رانندگی ناموفق به حساب می آید و قطعا طرفداران زیادی نیز نخواهد داشت.

بخش گیم پلی بازی WRC 10 به صورت شبیه ساز می باشد و تا حدودی سخت به نظر می رسد. اگر تجربه ای از عرضه های قبلی یعنی 9 و WRC 8 نداشته باشید؛ بنابراین به مرز جنون خواهید رسید. در این بخش باید بسیار حرفه ای عمل کنید تا شاید از پس آن بر بیایید. نا گفته نماند، اگر علاقمند تجربه ی این عرضه هستید اما از بازی هایی با سبک شبیه ساز است خوشتان نمی آید، می توانید در بخش تغییرات رانندگی، این عرضه را تبدیل به یک بازی کاملا آرکید کنید و در نتیجه از بازی لذت ببرید.

تصویر بازی WRC 10 شماره 02

در واقع بازی WRC 10 بر روی جشن دهمین سالگرد این عرضه، تاکید خواهد داشت. به طوری که مسابقات واقعی (که جزو مشهور ترین مسابقات رالی جهان هستند) و همچنین کلاسیک رالی در 50 سال پیش اتفاق می افتد. اگر تجربه ی این سری بازی ها را داشته اید قطعا می دانید همیشه بخش Career یکی از مهم ترین و قدرتمندترین بخش های بازی بوده است و در این بخش می توانید این مسابقات را تجربه کنید. در بخش منو بازی دائما با مینی گیم پلی ها و انتخابات سر و کار خواهید داشت. این بخش ها می توانند تاثیرات مستقیمی بر ادامه ی مسیر شما داشته باشند. برای مثال :

شما پس از انتخاب و تشکیل تیم خود، می توانید با توجه به ویژگی های افراد تیمی که انتخاب کردید، XP دریافت کنید؛ و از این طریق مسابقاتی که پیش رو دارید را بهبود ببخشید. یک بخش جذاب دیگر بازی، شاخه ی مهارت است. بدین صورت با کسب موفقیت در بازی و جمع آوری امتیاز می توانید شاخه ها آن را گسترش دهید و در نتیجه در مسابقات پیشرفت کنید.

در کنار قسمت Career در بازی، بخش آنلاین نیز وجود دارد؛ اما متاسفانه تعداد بازیکنان این بخش کافی نبودند و در همان اوایل انتشار این عرضه، تجربه ی این بخش نصفه نیمه ماند. بخش جذاب بازی این است که شما می توانید به همراه خانواده و دوستانتان از این عرضه به صورت Splitscreen لذت ببرید.

تصویر بازی WRC 10 شماره 03

از جذابیت های بازی  WRC 10 می توان به استفاده ی دقیق و هیجان انگیز دسته اشاره کرد. برای مثال لرزش در هر کدام از جاده های بازی به صورت متفاوتی بود (هنگام حرکت روی آسفالت لرزش بسیار کم و معمولی به نظر می رسد. هنگام حرکت بر روی جاده های خاکی لرزش بسیار شدید می باشد و لرزش هنگام حرکت روی جاده های برفی بسیار متفاوت تر است.) همچنین برای تنظیم میزان پدال ترمز و یا پدال گاز از Adaptive Trigger استفاده کنید. این بخش کمی متفاوت به نظر می رسد.

در بخشی دیگر از بازی WRC 10 ممکن است ماشین شما به طور اتفاقی یا به دلیلی دچار سانحه ای شود. هنگامی که تصمیم می گیرید به سمت عقب حرکت کنید و دوباره در مسیر جاده قرار بگیرید، تریگر سمت چپ شما قفل می شود و در صورتی که به آن فشار وارد شود، دنده سر جای خود می رود و بدین ترتیب تریگر نیز دوباره عمل می کند. در زمانی که سنگ ریزه ها و به خصوص گرد و غبار با ماشین برخورد می کنند، از داخل اسپیکر های داخلی دسته می توانید به خوبی متوجه صدای آن ها شوید. بخش گرافیک بازی WRC 10 بر روی کنسول های نسل جدید زیاد جالب به نظر نمی رسد و به طور کلی در این ارائه با همان گرافیک عرضه های قبل رو به رو می شوید. البته این بازی در مقایسه با نسخه های قبلی اش بهتر به نظر می رسد.

تصویر بازی WRC 10 شماره 04

در این عرضه رنگ بندی ها به خوبی طراحی شدند و کاملا طبیعی به نظر می رسند؛ اما با وجود کیفیت گرافیکی پایین این نکات مثبت بازی به چشم نمی آید. شبیه سازی بخش تخریب ماشین ها بسیار دقیق و با جزییات طراحی شده است. از نقاط قوت بازی  WRC 10 می توان به بخش صداگذاری آن اشاره کرد؛ به طوری که این بار هم همانند عرضه های اخیر، بسیار منحصر به فرد انجام شده. همانطور که ذکر شد صدای اتومبیل، انواع جاده ها (خاکی، آسفالت و جاده برفی) و … بسیار دلنشین و متفاوت هستند.

در بروز رسانی های آینده قطعا مشکلات و نقاط ضعف بازی برطرف خواهد شد. خرید و تجربه ی بازی WRC 10 در کنسول PS5 برای هر فرد می تواند متفاوت باشد و برای یکی خوشایند و برای دیگری ناخوشایند. بنابر این اگر از طرفداران رالی هستید، بازی WRC 10 برای کنسول PS 5 می تواند تجربه ی خوبی را برایتان رقم بزند و اکنون بهترین گزینه برای شما می باشد. به طور کلی بازی WRC 10 یک بازی رانندگی هیجان انگیز و برگزاری مسابقاتی با بهترین کاراکتر ها و ماشین ها را در اختیارتان قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *