نقد و بررسی بازی Far Cry 6

نقد و بررسی بازی Far Cry 6

ارائه ی قبلی از یوبیسافت که Far Cry 5 نام داشت، یک بازی سیاسی به نظر می رسید. حال عرضه ی کنونی یوبیسافت یا همان Far Cry 6 به انقلاب ایران، کوبا و تمامی انقلاب های اخیرا مربوط می شود. ژانر بازیFar Cry 6 اکشن و ماجراجویی می باشد. اکنون در این مقاله می خواهیم همراه شما به نقد و بررسی بازی Far Cry 6 یک ارائه ی دیگر از شرکت یوبیسافت، بپردازیم.

تصویر بازی Far Cry 6 شماره 01

معرفی , نقد و بررسی بازی Far Cry 6

طراحی فضای بازی Far Cry 6 به خوبی انجام شده و درست مانند عرضه های دیگر شرکت یوبیسافت، بسیار چشم نواز و گیرا می باشد. نا گفته نماند بخش تانک های ارتشی و همچنین کاروان ها، این زیبایی بازی را مختل خواهند کرد. اما به طور کلی طبیعت این جزیره منحصر به فرد طراحی شده. نقشه های بازی نیز دارای ماموریت ها و چک لیست های متنوعی است. وقایع داستان بازی Far Cry 6 در یک جزیره ی خیالی که نام آن یارا است، به سر می برد. این جزیره در دریای کارائیب واقع شده. زبان مردمان این جزیره، اسپانیولی می باشد. معمولا ساکنین این جزیره را وادار به خدمت در ارتش می کنند در غیر این صورت آنها مردمان شورشی هستند.

پس از مدتی کاراکتری به نام Anton Castillo با تلاش ها و وعده های الکی از جمله (بهتر شدن وضعیت اقتصادی کشور و همچنین کشف دارویی به نام ویویورو برای درمان سرطان) توانسته با رای حداکثر به عنوان رئیس جمهور یارا شناخته شود. در صورتی که Anton Castillo تصمیم دارد، جزیره ی یارا را همانند زمانی که پدر او حکمرانی می کرد، اداره کند. به طوری که دیگر آزادی بیان و انتخابات به خاطرات می پیوست و کار کردن در این جزیره به صورت اجباری صورت می گیرد. او مردم را مجبور می کرد تا به جای دارو هایی برای درمان سرطان، گاز های سمی و سرطان زا (ویویورو) تولید و توزیع کنند و هیچکس حق اعتراض در این زمینه نداشت. در صورتی که مردمان از حکومت او اعتراض کنند، کشته خواهند شد.

تصویر بازی Far Cry 6 شماره 02

در بازی Far cry 6 پس از مدتی جزیره ی یارا تحت تحریم های سنگینی قرار می گیرد. کاستیو فاشیست دائما در حال تلاش است تا کشور خود را پا بر جا نگه دارد. در بخشی از بازی، کاستیو به سراغ دوستان خارجی خود می رود تا از آنها در زمینه ی محافظت از جزیره ی یارا، درخاست کمک کند. این شخصیت در بازی دشمنان زیادی دارد. در بازی Far cry 6 آنتاگونیست هایی حضور دارند، که برای بازیکنان تجربه ای خاطره انگیز را رقم می زنند. از نمونه این آنتاگونیست های محبوب می توان به Vaas Montenegro و Joseph seed اشاره کرد.

کاراکتری که شما در بازی Far cry 6 وظیفه ی کنترل کردن آن را بر عهده دارید،Rojas  dani نام دارد. شما می توانید جنسیت این کارکتر را انتخاب کنید. Dani تمام طول عمر خود را در محله های فقیر نشین که در منطقه ای به نام Esperanza به همراه اعضای خانواده و همچنین دوستان اش سپری کرده است.

تصویر نقد و بررسی بازی Far Cry 6 شاره 01

او در طول بازی سعی دارد از یارا فرار کند و در کشور آمریکا پناهنده شود. اما با گذشت زمان همه چیز تغییر می کند؛ به طوری که Dani دوستان جدیدی پیدا می کند همچنین او با شخصیتی به نام Cler هم مسیر می شود. Clera رهبری یک گروه آزادی خواه Libertad است و موفق می شود تا به کلی نظر Dani را تغییر دهد و او را به جمع مردمان علیه دولت دیکتاتور بکشاند. اتفاقات زیادی برای او خواهد افتاد و باید بلا های زیادی را پشت سر بگذارید.

اگر به یاد داشته باشید، در سه نسخه ی قبلی Far Cry معمولا شخصیت هایی که نقش دیکتاتور داشتند یک روانی به تمام معنا بودند. اما در این عرضه خبری از شخصیت های روانی و مشکل دار نیست بلکه کارکتر آنتون کاستیو از زمان کودکی خود کوله باری از کینه بر دوش دارد؛ شخصیت او در بازی Far Cry 6 یک پدر دلسوز و مهربان و همچنین یک دیکتاتور مقتدر به نظر می آید.

تصویر بازی Far Cry 6 شماره 03

کل این جزیره به چهار منطقه تقسیم می شود: منطقه یا شهری که زیر دست آنتون کاستیو می چرخد و کل آن منطقه به برج های بلند آنتون کاستیو خلاصه می شود. آن سه بخش دیگر برای حفاظت جزیره به دو دیکتاتور دیگر سپرده شده است. در هر کدام از این منطقه ها شورشی های مختلفی وجود دارند که دارای شخصیت های فوق العاده جذابی هستند برای مثال (کارکتری به نشانه ی اعتراض موزیک رپ می خواند. یا شخصیتی دیگر الگوی کار خودش را وندالیزم و اعتراض مدنی قرار می دهد.) در طول بازی با تمام آنها آشنا خواهید شد.

در نسخه های قبلی شخصیت های منفی بازی حضور پر رنگی داشتند اما این بار در far Cry 6 تمام شخصیت های منفی بازی دائم در حال رفت و آمد هستند و هیچکدام آنها در بازی ثابت نمی مانند.

تصویر نقد و بررسی بازی Far Cry 6 شاره 02

گیم پلی بازی Far Cry 6 مانند سری Far Cry 5 است. از تغییرات این عرضه می توان به نحوه ی دسترسی به سلاح ها، لباس ها و همچنین تجهیزات بازی اشاره کرد. در نسخه های قبلی این سری درخت مهارتی در بازی وجود داشت. این درخت توجه بسیاری از بازیکنان را به خود جلب کرده بود و جذابیت خاصی داشت اما به مرور زمان در نسخه های بعدی کمرنگ تر شد و حالا در بازی Far Cry 6 به کلی این بخش حذف شده است. همچنین در نسخه های قبلی توانایی انتخاب استایل در بازی را داشتید اما در این نسخه تنها حق انتخاب سلاح با سایلنسر و یا بدون آن را دارید.

تصویر بازی Far Cry 6 شماره 04

در بازی Far Cry 5 یار های کمکی تکامل یافته ای داشتید؛ اما در بازی Far cry 6 حیواناتی با ظاهری بامزه جایگزین آنها شدند؛ نا گفته نماند، آنها در طول بازی هیچ کاربردی نخواهد داشت. در نتیجه می توان گفت بازی Far Cry 6 برای ساعاتی می تواند یک بازی سرگرم کننده و مناسب می باشد اما با این حال یک بازی نسل نهمی و نو آور محسوب نمی شود. طراحی این بازی به گونه ای است که هر زمان احساس خستگی و کسالت کردید می توانید پس از استراحت دوباره به ادامه ی بازی بپردازید. در نهایت می توان گفت خرید این بازی برای PS5 مقرون به صرفه است.

2 نظر در “نقد و بررسی بازی Far Cry 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *