نقد و بررسی بازی Alan Wake Remastered

نقد و بررسی بازی Alan Wake Remastered

بازی Alan Wake Remastered برای کنسول های نسل هشتم و نسل نهم، همراه با رایانه های شخصی ارائه گردید. در این مقاله می خواهیم همراه شما به سوالاتی که در ذهن هایمان ایجاد شده پاسخ دهیم و به نقد و بررسی این بازی بپردازیم.

تصویر بازی Alan Wake Remastered شماره 02

استودیو رمدی در نسل هفتم یک بازی جدید ارائه داد. این بازی مورد تحسین بسیاری از منتقدین قرار گرفت. در واقع این بازی هم زمان با اولین نسخه یAlan Wake Remastered  منتشر شد؛ به همین دلیل نتوانست به خوبی جا بیافتد و به جایگاهی که لایق آن است نرسید. نا گفته نماند، این عرضه پس از مدتی طرفداران زیادی پیدا کرد و روز به روز افراد بیشتری متقاضی میشدند تا ادامه ی این بازی را نیز ارائه دهند. اولین نسخه ی بازی Alan Wake در سال 2010 منتشر شد و پس از دو سال شرکت مایکروسافت نسخه ی Pc آن را نیز ارائه داد.

معرفی , نقد و بررسی بازی Alan Wake Remastered

ژانر بازی Alan Wake اکشن است و با زاویه دید سوم شخص طراحی شده. داستان بازیAlan Wake Remastered دارای فرم اپیزودیک است و به طور کلی در 6 قسمت خلاصه می شود. در شروع هر بخش بازی یک آنچه گذشت پخش می شود. در پایان هر بخش از بازی یک اتفاق غیر منتظره و هیجان انگیز خواهد افتاد. در این ریمستر دو بخش ویژه ( بسته های الحاقیThe Writer  و The Signal ) وجود دارند.

شخصیت اصلی بازی Alan Wake است و کل داستان بازیAlan Wake Remastered  مربوط به این کاراکتر می باشد. کاراکتر Alan Wake نقش یک نویسنده ی معروف را دارد و کتاب های او معمولا با ژانر جنایی نوشته شده و بسیار پر طرفدار هستند؛ سپس بعد از ارائه ی اخرین رمان اش، به مدت تقریبا دو سال توانایی نوشتن خود را از دست می دهد و دیگر هیچ داستانی نمی نویسد. تمام داستان ها با جزییات تنها در ذهن او نقش می بستند و دیگر او قادر به نوشتن ایده های خود روی کاغذ نبود. پس از مدتی همسر Alan Wake که آلیس نام دارد، تصمیم می گیرد او را به یک شهر خیالی به نام Bright Falls ببرد تا اینگونه به او کمک کند و حین لذت بردن از فضای این شهر، ذهن او کمی آزاد شود. از اینجا به بعد است که کابوس بازی Alan Wake Remastered آغاز می شود.

تصویر بازی Alan Wake Remastered شماره 01

Alan Wake و همسرش به شهر Bright Falls می رسند و تصمیم می گیرد به کلبه ای بروند. در طی مسیر طی اتفاقاتی آلیس گم می شود و در همان حین موقعیت Alan Wake نیز تغییر می کند. همه ی اتفاقات به طور عجیب و مرموزی پیش می رود. Alan Wake ناگهان متوجه می شود که تمام ماجراهای پیش آمده مربوط به همان آخرین رمانی است که ارائه داده. جالب است بدانید در آن هنگام نوشته های خود را به یاد ندارد.

روایت داستان بازی Alan Wake Remastered تا دقایق پایانی بازی بسیار پیچیده، غیر قابل پیش بینی و هیجان انگیز است اما در آخر تمام داستان به شکل ساده ای رو می شود و این موضوع سبب نگه داشتن گیمر در بازی، کنجکاو شدن و ادامه دادن بازیکن به بازی می باشد. همانطور که می دانید نام نویسنده ی این داستان جذاب و پر هیجان، سم لیک است. او برای این عرضه از کارگردانان و نویسندگان بزرگی الهام گرفته است.

هر چقدر به پایان بازی نزدیکتر شوید، این ارائه برایتان جذاب تر خواهد بود. به خصوص بخش میان پرده، به خوبی کارگردانی شده و همچنین نمای کلوز آپ این بخش سبب درک عمیق بازیکن نسبت به وضعیت روانی و احساسی کاراکتر های بازی می شود. در واقع وجود این نما ها در بازی باعث پر رنگ تر شدن ترس Alan Wake و نشان دادن شرارت کاراکتر های مرموز بازی است و به طور کلی بازی Alan Wake Remastered گیمر را در داستان و شخصیت هایش غرق می کند.

تصویر بازی Alan Wake Remastered شماره 03

از نقاط قوت بازی Alan Wake Remastered می توان به تعلیق و پیچش آن اشاره کرد؛ به طوری که در ابتدا گیمر هیچ اطلاعات و درکی نسبت به وقوع حوادث نخواهد داشت و یک حس غریب بودن و ناشناختی به وجود می آید این موضوع در کنار تغییرات غیر قابل پیش بینی، بازی سبب ایجاد تعلیق خواهد شد. Alan Wake در طول بازی دائما در تلاش است تا ترس های درونش را پیدا کند و همین کلنجار رفتن و مبارزه کردن با خودش باعث سخت تر شدن اتفاقات بازی می شود.

به طور کلی برای توصیف بازی Alan Wake Remastered می توان گفت، این بازی در بین تمام بازی های ویدیویی با ژانر وحشت فوق العاده طراحی شده؛ به طوری که علاوه بر الهام گرفتن از سینما و ادبیات دنیای واقعی، حرف ها و ایده هایی که در بین کارکتر ها رد و بدل می شود نیز نقش منحصر به فردی در این عرضه دارند؛ و با این وجود نقش و جایگاه مهمی به Alan Wake در بین بازی های دیگری که با ژانر وحشت ارائه شدند، می دهد.

تصویر بازی Alan Wake Remastered شماره 04

بخش اصلی یا به قول معروف در هسته ی گیم پلی بازی Alan Wake Remastered تغییراتی دیده نمی شود. تنها تغییراتی که در این بخش ایجاد شده، روان تر شدن گیم پلی است و این تغییر سبب بهبود یافتن انیمیشن ها می شود. سلاح هایی از جمله نور و باروت به شما داده می شود که هنگام مبارزه با دشمنان خود یا همان تاریکی از آنها استفاده کنید. همچنین هنگام شروع بازی یک هفت تیر و چراغ قوه به شما می دهند تا بتوانید از پس دشمنان خود بر بیایید.

گرافیک این عرضه به اندازه ی نسخه ی اصلی بازی Alan Wake Remastered بسیار عالی به نظر می رسد. فقط کمی مشکلات فنی در بخش گیم پلی بازی وجود دارد. جزییات و زیبایی انیمیشن ها تقریبا به پای نسخه ی سال 2018 نمی رسند. اما به طور کلی طراحی افکت و نور پردازی بسیار عالی بازی، به خوبی توانستند یک فضای مرموز را تشکیل دهند.

در نتیجه می توان گفت بازی Alan Wake Remastered تا کنون یک عرضه ی بی نظیر و منحصر به فرد همراه با گیم پلی هیجان انگیزی بوده و خرید نسخه Remastered این عنوان برای کنسول پلی استیشن 5 می تواند یک تجربه ی تکرار نشدنی و خاطره انگیزی را برایتان رقم بزند.

جهت خرید این عنوان برای کنسول پلی استیشن 5 می توانید وارد لینک مقابل شوید : خرید بازی Alan Wake Remastered برای PS5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *